.
Informace pro učitele
Co se od Vás bude chtít?

Budeme od Vás požadovat zorganizování školní kola ČLO na Vaší škole. Hlavní organizační úkol je domluvit termín vhodný pro všechny zájemce (v rámci týdne v listopadu, který určíme) a zajistit pro ně volnou místnost. V pátek před začátkem onoho týdne Vám pošleme e-mailem úlohy školního kola spolu s pokyny, kdy a jak je studentům zadat. Na řešení školního kola bývá obvykle vyhrazeno 90 minut čistého času. Olympiádu lze zadat celé třídě nebo jen zájemcům, co Vám vyhovuje více. Po proběhnutí školního kola je potřeba řešení studentů opravit podle instrukcí, které od nás dostanete, a výsledky studentů zadat do naší databáze.

Podrobné informace o termínech jednotilvých kol naleznete v propozicích - viz Aktuální ročník.

Jak na registraci školy do soutěžního rozhraní ČLO?
Vyberete záložku Jak se zúčastnit - Registrace nebo záložku Přihlásit a následně kliknete na odkaz pro registraci, pokud Vaše škole v databázi ještě není.
(Obrázky lze kliknutím zvětšit.)


V registračním formuláři vyplníte jakožto koordinátor soutěže své jméno, kontaktní e-mail a zvolíte si heslo. Následně vyplníte údaje školy.Po přihlášení budete moci přihlašovat studenty a následně nahrát Souhlas se zpracováním osobních údajů a zadávat výsledky.

Komu účast nabídnout?

Všem studentům, kteří nemají alergii na přemýšlení! K řešení úloh nejsou zapotřebí žádné zvláštní znalosti. Podle našich zkušeností však mají o lingvistické úlohy největší zájem ti, které zajímají jazyky, matematika nebo informatika.

Česká lingvistická olympiáda
Projekt FF UK a MFF UK
za podpory KOL UPOL
info@lingol.cz

Na účast na
IOL 2022
přispěl ARTIN